„Spotkanie z kreskówką” w klasie 3B

W dniu 28.10.2020r. uczniowie klasy 3B uczestniczyli w zajęciach z cyklu „Spotkanie z kreskówką”, prowadzonym przez wychowawcę. Oglądali film animowany pt.: „Mój brat niedźwiedź”. Zajęcia rozpoczęły się krótką informacją na temat bajki. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali seans, po którym nastąpiła dyskusja. Uczniowie dzielili się wrażeniami oraz emocjami, jakie towarzyszyły im podczas oglądania bajki. Rozmawiały z prowadzącą o więziach rodzinnych oraz o tym jak ważne są one w życiu każdego człowieka. Następnie wypowiadali się na temat postaw ludzi w stosunku do środowiska. Rozmawiały z prowadzącą na temat potrzeby dbania o przyrodę oraz konieczności dbania o zwierzęta. Rozmowa miała na celu uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającej przyrody. Dzieci wypowiadały się na temat zasadności przedstawionego w bajce zakończenia historii. Próbowały wysunąć wnioski potrzebne do właściwego reagowania na potrzeby zwierząt. Zrozumiały, że te kierują się instynktem, często atakują, gdy czują się zagrożone. Na zakończenie, dzieci wykonały kolorowankę dotyczącą obejrzanej bajki. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne „Spotkanie z kreskówką.

Marta Okopień