Projekt „NOWOCZESNA EDUKACJA W JEDYNCE”

„NOWOCZESNA EDUKACJA W JEDYNCE”” – FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA NASZEJ SZKOŁY
Dziś reprezentując Szkołę Podstawową nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach miałam zaszczyt podpisać kolejną umowę na dofinansowanie Projektu „NOWOCZESNA EDUKACJA W JEDYNCE”, który uzyskał pozytywną ocenę merytoryczną i został zatwierdzony do realizacji w ramach konkursu ogłoszonego przez Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Dzięki środkom Europejskiego Funduszu Społecznego wyposażymy pracownie matematyczne i przyrodnicze w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyli w dodatkowych zajęciach wyrównujących szanse edukacyjne i rozwijające uzdolnienia z matematyki, informatyki, biologii, chemii i geografii. W ofercie naszej placówki pojawią się dodatkowe zajęcia taneczne, muzyczne, akrobatyczne i plastyczne. Wsparciem objęci zostaną uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Natomiast nauczyciele SP1 dzięki specjalistycznym szkoleniom będą rozwijać kompetencje do nauczania przedmiotów ścisłych metodą eksperymentu z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
Jesteśmy przekonani,, że realizacja programu „NOWOCZESNA EDUKACJA W JEDYNCE” pomoże rozwijać kompetencje kluczowe naszych uczniów i zapewni im lepszy start w przyszłość oraz umożliwi rozwijanie indywidualnych pasji i zainteresowań.

Żaneta Szczepaniak