27 edycja akcji ekologicznej „SPRZĄTANIE ŚWIATA” – 2020r.

W tym roku już po raz 27 odbyła się ekologiczna akcja „Sprzątanie świata – Polska 2020”. Ich choć w związku z pandemią Covid – 19 uległa ona modyfikacji to niewątpliwie wciąż pamiętamy, że Ziemia to Nasz Wspólny Dom o który musimy zadbać. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję” zachęca ona nas wszystkich do bardziej ekologicznego gospodarowania plastikiem w naszych domach.Uczniowie naszej szkoły, pomimo koronawirusa nie zawiedli i ruszyli do sprzątania kieleckich parków i rezerwatów w mniejszych grupach. Ponadto na lekcjach matematyki dzieci miały możliwość uświadomienia sobie jak dużym problemem jest stale rosnąca góra śmieci.

Co roku każdy z nas produkuje 332 kg śmieci, a niestety spora ich część ląduje później w lasach, jeziorach lub po prostu na ulicach…
Dlatego rozwiązywanie zadań matematycznych pomogły uzmysłowić uczniom potrzebę zredukowania ilości odpadów oraz konieczność ich segregacji i odzysku.

Krystyna Banasik

Anna Mazur