Zapraszam do udziału w konkursie plastycznym ” #dobrybopolski #dobryboświętokrzyski”

Organizatorem Konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.
Konkurs ma na celu wzmocnienie tożsamości regionalnej oraz podniesienie poziomu wiedzy na temat regionu świętokrzyskiego, jego historii, potencjału rozwojowego oraz prezentację świętokrzyskich produktów regionalnych oraz promocję województwa świętokrzyskiego.
Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej z województwa świętokrzyskiego, ale pośrednio również do rodziców i opiekunów.
Przedmiotem konkursu są prace plastyczne zamieszczone w serwisie społecznościowym Facebook prezentujące dowolnie wybrany produkt z regionu świętokrzyskiego i oznaczone hasłem: #dobrybopolski oraz #dobryboświętokrzyski.
Uczestnik bierze udział w konkursie po przesłaniu pracy (w formie fotografii, min. 3 zdjęcia)  na adres mailowy: konkurs@sejmik.kielce.pl wraz z wypełnionym i podpisanym przez rodzica/ opiekuna prawnego Formularzem zgłoszenia uczestnika do konkursu plastycznego #dobrybopolski, #dobryboświętokrzyski, który stanowi załącznik do niniejszego regulaminu.
Przesłanie pracy konkursowej i formularza jest równoznaczne z udzieleniem Organizatorowi zgody na wielokrotne, nieodpłatne publikowanie i przetwarzanie danych osobowych oraz wykorzystanie wizerunku uczestników w materiałach informacyjnych Organizatora oraz z przekazaniem zgody na publiczne udostępnianie pracy konkursowej (na stronie internetowej Organizatora, w social mediach oraz innych publikacjach).
Warunkiem przyjęcia pracy jest udokumentowanie za pomocą zdjęć trzech etapów wykonywania pracy:
    przygotowanie materiałów,
    praca w trakcie wykonania,
    efekt końcowy.
Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę. W przypadku zgłoszenia większej ilości prac brane jest pod uwagę pierwsze zgłoszenie.
Prace nadesłane na konkurs muszą być wykonane własnoręcznie, niepublikowane wcześniej oraz nie przedstawiane w innych konkursach.
Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, farby plakatowe, akwarela, tempera, pastele suche, pastele olejne, collage, bibuła, karton i inne).
FORMA SKŁADANIA ZGŁOSZENIA
Zdjęcia pracy plastycznej należy opublikować na własnym profilu społecznościowym Facebook (w przypadku osoby powyżej 13 roku życia) lub na profilu rodzica/opiekuna prawnego, a w treści posta zamieścić hasztagi #dobrybopolski, #dobryboświętokrzyski oraz opcjonalnie oznaczyć profil Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego (@UrzadMarszalkowskiWojewodztwaSwietokrzyskiego).
Prace plastyczne (min. 3 zdjęcia z etapów wykonywania pracy oraz jej efekt końcowy), formularz zgłoszeniowy oraz screen zamieszczonego na Facebooku postu należy również przesłać mailem na adres konkurs@sejmik.kielce.pl w terminie do 30 czerwca 2020r.
KRYTERIA OCENY PRAC
Zgłoszenia konkursowe będą oceniane przez Komisję Konkursową na podstawie następujących kryteriów:
    zgodność z założeniami Konkursu,
    pomysłowość i oryginalność pracy,
    atrakcyjność pracy,
    dobór i wykorzystanie materiałów.
NAGRODY
 Komisja Konkursowa przyznaje nagrody za  I miejsce (nagroda pieniężna o wartości 1 000,00 zł), za II miejsce (nagroda rzeczowa o wartości 400,00 zł) i za III miejsce (nagroda rzeczowa o wartości 300,00 zł) oraz 10 wyróżnień, każde w postaci nagrody rzeczowej o wartości 200,00 zł.
HARMONOGRAM
Konkurs zostanie przeprowadzony według następującego harmonogramu:
•    27 kwietnia 2020 r.- rozpoczęcie Konkursu
•    Do 30 czerwca 2020 r. – przyjmowanie prac konkursowych
•    20 lipca 2020 r. – rozstrzygnięcie Konkursu i ogłoszenie wyników na stronie internetowej Organizatora
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Wszelkich informacji na temat konkursu udziela Organizator pod nr tel. 41 342 13 67. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo opublikowania prac konkursowych w całości lub we fragmentach w wydawnictwach reklamowych, okolicznościowych, materiałach prasowych, Internecie lub w inny sposób.Regulamin oraz wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej www.swietokrzyskie.pro w zakładce Konkursy.

Zachęcam do wykonywania prac i przesyłania ich na podany powyżej adres mailowy
Proszę o zapoznanie się z regulaminem konkursu przed tworzeniem.
Anna Materny