Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Miło nam poinformować, że biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach otrzymała wsparcie finansowe w ramach

„Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”
 edycja 2019/2020!

Celem ogólnym Programu jest:
Wzmocnienie aktywności czytelniczej społeczeństwa oraz rozwój bibliotek w Polsce.
Nasza szkoła skorzysta z Priorytetu 3 Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Realizacja w/w Priorytetu będzie miała wpływ na:

1. Uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych oraz wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych.

2. Zwiększenie dostępu uczniów do atrakcyjnych książek o tematyce bliskiej ich współczesnym doświadczeniom w poznawaniu i rozumieniu otaczającego świata.

3. Zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek szkolnych przez zwiększenie udziału nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami) w zbiorach tych bibliotek.

4. Rozwój współpracy pomiędzy szkołami, bibliotekami pedagogicznymi i bibliotekami publicznymi.

Bibliotekarki:
Renata Kozieł