I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Literackim

Uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Literackim„Matematyka fraszką, wierszem i limerykiem” organizowanym przez Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki. Na terenie szkoły dla klas I-VIIIkonkurs przeprowadziły p.Anna Mazur, p.UrszulaSodel i p.DorotaBroniś. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie krótkiej formy literackiej związanej z matematyką, nauczaniem lub uczniem się matematyki.Utwór miał zachęcać do uczenia się matematyki lub ułatwiać zapamiętanie pojęć, zasad, metod, procedur związanych z edukacją szkolną. Dziękujemy za wszystkie złożone przez uczniów prace. Ogólnopolska komisja oceniła 537 utworów, w tym 261 w kategorii szkół podstawowych, 208 w kategorii szkół ponadpodstawowych oraz 68 w kategorii osób pełnoletnich. Miło nam poinformować, że uczeń klasy II b – Jakub Jeziorski w kategorii szkół podstawowych uzyskał I miejsce za utwór:

Nie musisz być Skywalkerem,

Nie musisz być nawet Yodą,

Żeby matematyka

Była wspaniała przygodą.

Utwory laureatów zostaną zaprezentowane podczas XXIX Krajowej Konferencji SNM w Toruniu.

Serdecznie gratulujemy.

Anna Mazur n-l matematyki