WALENTYNKI NA SPORTOWO II

W dniu 18  lutego 2020 r. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach zorganizowała II spotkanie w ramach mini olimpiady sportowej pod hasłem ,,Walentynki na sportowo”.

W spotkaniu wzięły udział grupy dzieci 6-letnich z dwóch kolejnych Przedszkoli Samorządowych: nr 1 i nr 6

Tak jak poprzednio mali sportowcy złożyli sportowe przyrzeczenie.

Celami głównymi tego przedsięwzięcia było:

– rozwijanie sprawności fizycznej,

– współpraca i integracja zespołów,

– zminimalizowanie stresu związanego z pójściem do szkoły.

Rywalizacja sportowa odbywała się w formie wyścigów rzędów.

Spotkanie ponownie poprowadziła pani Małgorzata Kasza, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, natomiast nad przebiegiem konkurencji sportowych czuwali

Jak poprzednio – pani Marta Więckowska i pan Łukasz Kurek – nauczyciele w-fu.

Integrując wszystkie dzieci i nauczycieli we wspólnych zadaniach sportowych przeżywaliśmy znów mnóstwo radosnych emocji. Dzieci miały możliwość uświadomienia sobie, że sport  może sprawiać radości, że w takich rozgrywkach wszyscy są mistrzami i można mieć satysfakcję z  dobrze wykonanego zadania.

Po wielokrotnych okrzykach: ,,Brawo MY”!, ,,Brawo Jedynka”! wszyscy goście z przedszkoli zostali obdarowani przez starsze uczennice medalami, które wykonali uczniowie pionu klas młodszych.

Tu nie było pokonanych !

Zabawę  i tym razem zakończyliśmy obejrzeniem Innowacyjnego Widowiska Tanecznego ,,Każdy ma moc spełniania marzeń”, wykonanego przez uczniów klas I-III naszej szkoły z pomocą starszych uczniów. Widowisko przygotowały po wielu intensywnych próbach panie: Ewa Nowak i Marta Więckowska, a słowo przewodnie wygłosił pan Łukasz Kurtek. To był już drugi publiczny występ i trzeba stwierdzić, że wszystko wypadło doskonale.

Samorząd Uczniowski oraz wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu ,,Jedynka” również zbierali w trakcie widowiska pieniądze ,,Dla Hani” – do puszek Fundacji ,,Siepomaga” i sprzedając kartki walentynkowe.

Takie Walentynki na długo pozostaną w pamięci dzieci i dorosłych.

Ponownie ze sportowym pozdrowieniem – SP nr 1 : Małgorzata Kasza

Marta Więckowska