„Spotkanie z kreskówką” w klasie 2B

W dniu 16.01.2020r. uczniowie klasy 2B uczestniczyli w zajęciach z cyklu „Spotkanie z kreskówką”, prowadzonym przez wychowawcę. Oglądali filmy animowane o tematyce związanej ze zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka. Z zaciekawieniem oglądały krótkie seanse, po których nastąpiła dyskusja. Uczniowie dzielili się wrażeniami, wykonywali mapę myśli na temat „film animowany”, tworzyli plan wydarzeń związany z obejrzanymi bajkami. Następnie wypowiadali się na temat „Jacy są Twoi dziadkowie?”. Chętnie rozmawiały z nauczycielem na temat ich przygotowań do Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie wykonywali upominki (laurki) dla swoich ukochanych dziadków. Zadaniem domowym było przygotowanie pracy plastycznej dotyczącej obejrzanych bajek. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne „Spotkanie z kreskówką.

Marta Okopień