Budowniczy

W dniu 13.12.2019r. wychowawca klasy 2B p. Marta Okopień, w ramach Doradztwa Zawodowego organizowanego na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kielcach, zaprosiła na zajęcia lekcyjne p. Marcina Więckowskiego (tatę naszego ucznia), w celu przybliżenia dzieciom zawodu wykonywanego przez naszego gościa.
Pan Marcin ciekawie opowiedział dzieciom na czym polega praca budowniczego oraz jakie są jego zadania jako projektanta (architekta, konstruktora, instalatora, projektanta dróg), wykonawcy (kierownika budowy, murarza, cieśli, glazurnika), oraz inspektora. Zaprezentował uczniom projekt m. in. Galerii Echo w Kielcach. Pokazał rekwizyty towarzyszące na co dzień pracy budowniczego tj. poziomica, kask.

W związku z tym, że nasz gość jest projektantem, wykonawcą oraz inspektorem, pokazał uczniom pieczątki jakimi posługuje się w swojej pracy. Na koniec uczniowie chętnie zadawali pytania. Kulturalnie dziękując, pożegnały naszego gościa.

Marta Okopień