Zajęcia taneczno – gimnastyczne

Piękno ruchu twórczego działania: zajęcia taneczno – gimnastyczne uważane są często za rodzaj kaprysu, czy nic nie dającej, oprócz ruchu- zachcianki. Jednak tak nie jest. Nasza szkoła chce pokazać jak wielkie mają one znaczenie w życiu każdego z nas. Aktywny udział w proponowanych przez Nas zajęciach wpływa na wszechstronny rozwój młodego człowieka, który potrzebny jest w ciągu całego życia. Pamięć ruchowa rozwija się dzięki zapamiętaniu kolejności ćwiczeń i konieczności ich samodzielnego wykonania. Wyrabia się przy tym nawyk dokładności i pracowitości. Taniec w życiu odgrywa niepowszednią rolę. Jest jedną z form zaspokajania potrzeby radosnego współżycia w społeczeństwie. Zajęcia te pozwalają dzieciom uwierzyć we własne siły, pomagają w pozbyciu się nieśmiałości i sprzyjają rozwojowi uczuć koleżeńskich. W dużym stopniu wpływają na rozwój fizyczny. Ćwiczenia gimnastyczne usprawniają ruchy niezbędne w życiu codziennym. Wyrabiają harmonijny rozwój aparatu ruchowego, prawidłową postawę, ekonomiczną pracę mięśni, równowagę psychiczną i fizyczną oraz koordynację ruchów przy udziale rąk, nóg, tułowia, głowy. Więź tańca z kulturą fizyczną jest oczywista, choć nie zawsze przez wszystkich bywa zauważana i doceniana.
Punktem kulminacyjnym zajęć jest przygotowanie i przedstawienie widowiska przez uczniów klas I-III z pomocą nauczycieli pod tytułem: „KAŻDY MA MOC SPEŁNIANIA SWOICH MARZEŃ”.

Realizacja:
mgr Ewa Nowak