Z wizytą w zakonie

Lekcja religii przeżywana w piątek – 15 listopada miała wyjątkowy charakter. Całą klasą udaliśmy się do domu zakonnego Sióstr Pasjonistek w Kielcach. Chcieliśmy bliżej poznać pracę i działalność wspólnoty, która przeżywa w tym czasie jubileusz 100-lecia swojego istnienia. Wizytę przy ul. Turystycznej 3 umożliwiła nam i zorganizowała katechetka – s. Faustyna Czajkowska. Z radością i cielawością przekroczyliśmy próg klauzury. Powitała nas s. Brygida Paszkowska – przełożona domu, która opowiedziała nam o pracy Pasjonistek w szkole i w Parafii Św. Józefa. Zwiedziliśmy razem kaplicę, kuchnię i refektarz tzn. jadalnię sióstr. Nie zabrakło czasu na słodki poczęstunek przy stole. Dziekujemy za gościnę i życzymy Siostrom Pasjonistkom następnych 100 lat!

Szczęść Boże! – Klasa 4B