Pasje naszych uczniów – Kinga Wypych

Uczennica klasy 4a – Kinga Wypych podczas lekcji wychowawczej zaprezentowała swoją największą pasję – sport. Kinga jest doskonałą pływaczką. Już od czterech lat trenuje w Miejskim Uczniowskim Klubie Pływackim ORKA MOSiR Kielce. Uczestniczyła również  w obozach  narciarskich i kajakowych. W bieżącym roku odkryła nową dyscyplinę biorąc udział w kursie POLSAILING organizowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Żeglarski. Już może pochwalić się sukcesami. Zdobyła II miejsce w XX regatach o Puchar Prezydenta Miasta Kielce oraz wystąpiła podczas zawodów Ogólnopolskich w Kaliszu gdzie zajęła VII miejsce. Ponadto Kinga jest wiernym kibicem kieleckiego zespołu VIVE. Lubi chodzić wraz z rodziną na mecze ukochanej drużyny. Również wolny czas spędza aktywnie np. korzystając z miejskich siłowni czy parku linowego.

Niech jej sportowy zapał będzie zachętą dla nas do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Anna Mazur – wychowawca klasy 4a