Warsztaty przygotowujące do Konkursu Recytatorskiego „…gdy nad głowami świszczą kule…- poezja i proza okresu II wojny światowej”

22 października (wtorek) w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach przy ul. Warszawskiej 5 odbyły się warsztaty przygotowujące do Konkursu Recytatorskiego „…gdy nad głowami świszczą kule…– poezja i proza okresu II wojny światowej”. Wzięły  w nich udział nasze uczennice: Miła Starodub( 8a), Patrycja Sidło ( 8a), Aleksandra Górska   ( 8b) oraz Aleksandra Sobolak( 8b) .  Część praktyczną poprowadziła pani Ewa Sorbian – instruktor MDK w Kielcach. Uczennice mogły uzyskać wiele przydatnych wskazówek, jak należy recytować teksty. Uczestnicy warsztatów wysłuchali również wykładu pracownika IPN na temat ,,Polacy pod dwiema okupacjami” oraz obejrzeli wystawę ,,Ukradzione dzieciństwo” ukazującą bezmiar cierpienia najmłodszych. Na koniec została zorganizowana gra edukacyjna, polegająca na wcielaniu się w role dzieci walczących podczas wojny.

Z pewnością warsztaty będą przydatne dla naszych uczennic, które będą reprezentować Jedynkę w Konkursie Recytatorskim w dn. 5 listopada. Życzymy powodzenia.

Media o Nas

Echo Dnia tutaj