Wycieczka do Nadleśnictwa Kielce

15 października klasy 6 b i 6 c udały się na wycieczkę do Nadleśnicta Kielce. Dwa dni później (17 października) do lasu wybrały się klasy 5 a i 6 a. Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili wystawy Ośrodka Edukacji Leśnej, które przybliżyły im charakter pracy leśnika oraz bogactwo fauny i flory świętokrzyskich lasów. Obejrzeli film przyrodniczy dotyczący różnorodnośći form życia w puszczy świętokrzyskiej. Następnie mieli okazję uczestniczyć w lekcji w terenie prowadzonej przez leśnika- panią Monikę Kerst. Przy okazji spaceru ścieżką edukacyjną „Sufraganiec” na terenie Gruchawki uczniowie uczyli się obserwować przyrodę, rozpoznawać wybrane gatunki drzewostanu, dowiedzieli się co należy zrobić, w przypadku zagubienia się w lesie, a także słuchali wielu ciekawych opowieści dotyczącej codziennej pracy leśników oraz współczesnych zagrożeń dla lasu. Pogoda i humory dopisywały uczestnikom wycieczek, a pobyt w lesie okazał się okazją do integracji uczniów oraz regeneracji sił, po okresie intensywnej nauki.

organizator wycieczki:
Nauczyciel geografii, Monika Gołąbek