Wycieczka klas 8

W ramach Projektu Edukacja w Miejscach Pamięci Narodowej 17 września 2019r.uczniowie klasy 8a i 8b, wzięli udział w jednodniowym wyjeździe do miejsc ważnych w historii ziemi świętokrzyskiej. Podczas wycieczki ósmoklasiści odwiedzili zarówno miejsca kultury i dziedzictwa narodowego, jak i miejsca związane z martyrologią narodu polskiego. W Kielcach na Stadionie Leśnym oddali cześć pomordowanym Kielczanom w latach 1939-1945. W Szydłowie poznali zabytki kultury średniowiecznej: mury obronne, zamek, ruiny kościoła św. Ducha , synagogę, kościół św. Władysława oraz kościół Wszystkich Świętych. Następnie udali się do Nowej Słupi, gdzie Drogą Królewską weszli na Święty Krzyż. Tutaj zwiedzili sanktuarium oraz karcery dawnego więzienia. Ostatnim punktem wycieczki była platforma widokowa na  gołoborzu, z której rozciąga się widok na północną stronę Łysogór. Takiej historii nie da się nauczyć z ławki szkolnej. Taką historię trzeba przeżyć, zobaczyć dotknąć.

Katarzyna Szostak