Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Dnia 02.09.2019r. uroczyście zainaugurowaliśmy rok szkolny 2019/2020. Rozpoczęliśmy od uczestnictwa we mszy św. w Kościele pw. św. Józefa Robotnika  w Kielcach. Następnie udaliśmy się do szkoły. Pani Dyrektor – Żaneta Szczepaniak serdecznie powitała wszystkich po wakacjach i życzyła uczniom sukcesów, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom radości ze swoich dzieci. Przewodniczący Rady Rodziców- pan Artur Pękala wręczył Pani Dyrektor kronikęZ dumą odśpiewaliśmy ,,Mazurek Dąbrowskiego”, włączając się w obchody 80- tej rocznicy wybuchu II wojny światowej.  Recytacja ,,Pieśni o żołnierzach z Westerplatte” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego przypomniała nam, że w historii Polski był taki wrzesień, kiedy uczniowie nie mogli rozpocząć edukacji tak jak my teraz. Doceniając to, że żyjemy w wolnym kraju, przywitaliśmy radośnie nowy rok szkolny. Uroczystość uświetnił  układ choreograficzny Katarzyny Kołcz pod kierunkiem pani Ewy Nowak, występ formacji tanecznej oraz piosenka Ewy Hlebickiej – Józefowicz . Podczas rozpoczęcia roku dla klas młodszych klasa 3b zaśpiewała piosenkę ,,Witaj szkoło” przygotowaną wraz z wychowawcą – panią Małgorzatę Kaszę. O oprawę muzyczną zadbała pani Elżbieta Litwinek, natomiast o dekorację – pani Aneta Trzcińska i pani Anna Materny. Nowy rok szkolny to nie tylko powrót do obowiązków. To przede wszystkim nowe możliwości i plany. Od nas zależy, które z nich się spełnią.

Życzymy wszystkim wielu sukcesów.

Dorota Broniś