Teatr jednego aktora

XVII Międzyszkolny Konkurs „Teatr jednego aktora”

Dnia 27.03.2019r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Stefana Artwińskiego w Kielcach odbył się XVII Międzyszkolny Konkurs „Teatr jednego aktora”. Konkurs adresowany był do wszystkich chętnych pierwszoklasistów, którzy lubią recytować utwory poetyckie. Wśród uczniów naszej szkoły, którzy zgłosili chęć udziału, dwoje przeszło do kolejnego a zarazem końcowego etapu konkursu, jakim była prezentacja wierszy w SP nr 5. Byli to: Hanna Mądzik z klasy 1A – wychowawca p. Andrzej Pustuła oraz Oskar Podkowa z klasy 1B – wychowawca p. Marta Okopień. Uczniowie naszej szkoły chętnie, choć z lekką tremą zaprezentowali utwory: „Z pamiętnika Zofii Bobrówny” Juliusza Słowackiego oraz „Zosia Samosia” Juliana Tuwima. Choć Hania i Oskar nie zdobyli podium to bawili się bardzo dobrze, zdobyli nowe doświadczenie, poznali swoich rówieśników z innych szkół, pokonali tremę. Na pamiątkę tego sympatycznego wydarzenia otrzymali dyplomy uczestnictwa i nagrody pocieszenia.

Marta Okopień