Świetlicowe MegaKtosie – MegaMisja II edycja

W świetlicy szkolnej rozpoczęła się druga edycja ogólnopolskiego programu edukacji cyfrowej „MegaMisja”, w której uczestniczy 13 dzieci z klasy 2b – czyli MegaKtosie.

Za nami pierwsze zadanie, w którym dzieci pomogły bohaterom programu (Julce i Kubie) znaleźć źródła informacji o hodowli żółwi. W tym celu zredagowały pytania na ten temat, a potem dopasowały do nich źródła informacji, z których można uzyskać żądaną odpowiedź. Wykonały również dwa plakaty tematyczne. Dzieci wiedzą już, że tę samą informację najczęściej (choć nie zawsze) można uzyskać z różnych źródeł i że przy korzystaniu z niektórych, należy poprosić o pomoc dorosłych. I aby uzyskana informacja była wiarygodna, trzeba ją sprawdzić w co najmniej dwu źródłach.

Barbara Sobota