Wewnątrzszkolny Konkurs dla uczniów kl. 4- 7 ,,Pięknie czytam”

Uczniowie klas 4-7 zostali zaproszeni do udziału w corocznym wewnątrzszkolnym konkursie „Pięknie czytam”. Tym razem miał on charakter interaktywny.  Każdą klasę reprezentowało dwoje uczniów, którzy, zdaniem nauczycieli uczących oraz swoich kolegów i koleżanek z klasy, pięknie czytają. Uczestnicy konkursu musieli zaprezentować przed jurorami czytanie fragmentu tekstu wybranego przez organizatorów. Konkurs był również okazją do zapoznania uczniów z literaturą współczesną. Klasy czwarte czytały fragmenty ,,Dynastii Miziołków”, piąte- ,,Felixa, Net i Niki oraz Gangu Niewidzialnych Ludzi”, szóste- ,,Hobbita, czyli tam i z powrotem”, siódme- ,,Małego Księcia”. Do każdej książki zostały zaprezentowane materiały interaktywne – wywiady z autorami, fragmenty filmów itp.

Laureatami zostały: Iza Małecka z kl. 4b, Kasia Barucha z kl. 5b, Ola Bartosz z kl. 6a oraz Hania Kwiecińska z kl. 7c. Nagrody zostały uroczyście wręczone na sali gimnastycznej podczas akademii z okazji zakończenia roku.

Organizatorzy:

Dorota Broniś