Teatralna przygoda

Nasze uczennice – Zuzanna Dytrych i Magdalena Cichy z kl. 7b –  wzięły udział w projekcie organizowanym przez ŚCDN w Kielcach pod hasłem ,,Teatralna przygoda. Celem zajęć było rozwijanie kompetencji polonistów oraz uczniów w zakresie wiedzy o teatrze. W ramach projektu zaplanowano trzy spotkania z nauczycielami w ŚCDN oraz jeden dzień warsztatów, podczas ferii zimowych, w oddzielnych grupach dla uczniów i nauczycieli, w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Podczas zajęć uczestnicy poznali konwencje i techniki teatralne, m.in. pantomimę, gest, pracę z tekstem i bez tekstu oraz etapy tworzenia spektaklu i poszukiwania inspiracji. Dodatkowo grupy zapoznały się z rodzajami lalki teatralnej (różnice i podobieństwa, metody animacji i ożywiania przedmiotu).  Nasze uczennice wzięły też udział w I Konkursie Wiedzy o Teatrze, składającym się z etapu pisemnego, który odbył się w siedzibie ŚCDN oraz ustnego – na scenie teatralnej ,,Kubusia”.

Uczestnictwo w projekcie nie tylko dostarczyło siódmoklasistkom wiedzy z zakresu teatru, ale też było okazją do przeżycia prawdziwej teatralnej przygody. Być może będzie też motywacją do doskonalenia umiejętności aktorskich uczennic.

Dorota Broniś