Zadanie 7-3

MegaMisja – zadanie 7-3

Temat zajęć dotyczył kampanii społecznych. Okazał się bardzo ciekawy i zmusił dzieci do refleksji. Wymieniły długą listę kampanii społecznych znanych im z mediów, jak również kampanii, w których same biorą udział wraz z rodzicami. W 4-osobowych grupach przystąpiły do analizy kampanijnych haseł i napisały, jakiego problemu dotyczą. Wiedząc już, że plakat promujący jakąś kampanię społeczną powinien zawierać określony cel i adresata oraz prostą formę przekazu (hasło i rysunek lub zdjęcie), wykonały plakaty na nurtujące je problemy: przemocy w szkole, bezpieczeństwa na basenie, ochrony lasów i losu porzuconych psów. Dodatkowo wykonały techniką wycinanko-wyklejanki dwa plakaty o tematyce ekologicznej.

Barbara Sobota