MegaMisja – zadanie 2-2

Zadanie 7. (czyli etap 2. – zadanie 2.) dotyczące podstawowych zasad komunikacji bezpośredniej i poprzez media, dostarczyły dzieciom wielu wskazówek, jak taki komunikat przeprowadzić. Aby się tego nauczyć, wykonały z rozsypanki wyrazowej trzy wypowiedzi: SMS do kolegi, e-mail do nauczyciela i rozmowę z rodzicami. Następnie zweryfikowały nabytą wiedzę, rozwiązując test, polegający na przyporządkowaniu zasady komunikacyjnej do wypowiedzi (SMS, e-mail, rozmowa telefoniczna i rozmowa ,,face to face”). Na zakończenie zajęć dzieci zapoznały się ze sposobami komunikacji poprzez internet, przeglądając stronę www.otopjunior.org.pl. Przeczytały również regulamin Klubu Raniuszka, który zawierał poznane przez nich zasady komunikacji, w tym najważniejszą – zasadę szacunku do drugiej osoby.

Barbara Sobota