Święta Majowe

Klasy szóste wraz z wychowawcami, we współpracy z polonistką – p. Dorotą Broniś, przygotowały apel z okazji Świąt Majowych.

Najpierw szóstoklasiści przedstawili audycję ze szkolnego studia poświęconą Świętu Pracy, następnie zaprezentowali najważniejsze informacje dotyczące Święta Flagi oraz fakty upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Zainteresowanie wzbudziła rekonstrukcja wydarzeń majowych. Aktorzy przebrani w oświeceniowe kostiumy, wcielając się w role postaci historycznych, tworzyli  żywą reprodukcję obrazu Jana Matejki, będącego jednym z elementów scenografii.

Uczniowie pod przewodnictwem p. Elżbiety Litwinek pięknie odśpiewali pieśni patriotyczne. Ponadto apel uświetniła piosenka o Stanisławie Auguście Poniatowskim w rytmie rap w wykonaniu Szymona Dutki, znakomita gra na skrzypcach Zuzanny Czekaj utworu pt. ,,Pieśń polska” Wieniawskiego oraz polonez zatańczony przez przedstawicieli poszczególnych klas, przygotowany pod czujnym okiem p. Ewy Nowak.

Szóstoklasiści zaprezentowali społeczności szkolnej interesującą lekcję historii, podczas której zwrócili uwagę na znaczenie takich wartości jak: praca, naród, ojczyzna, wolność, patriotyzm.

Anna Mazur

Urszula Sodel