sp1 kielce

„Bezpieczniej ze Strażą Miejską”

Koordynatorzy do spraw profilaktyki Straży Miejskiej przeprowadzili kolejne zajęcia dla uczniów naszej szkoły w ramach realizacji programu profilaktycznego „Bezpieczniej ze Strażą Miejską”.
Klasa IVc uczestniczyła w zajęciach „Bezpieczeństwo w Sieci”, podczas których wzbogaciła swoją wiedzę z zakresu bezpiecznego korzystania z Internetu oraz używania komunikatorów internetowych i zawierania znajomości.
Klasy Vb i Vc brały udział w spotkaniu „Decyduję świadomie – agresja-przemoc, odpowiedzialność prawna”. Uczniowie poszerzyli swoje wiadomości dotyczące poprawnej komunikacji pomiędzy młodymi ludźmi, umożliwiające osiągnięcie właściwych relacji          z innymi i dobre samopoczucie oraz zapobiegające zjawiskom agresji i przemocy.
W klasach VIb, VIc i VId specjaliści przeprowadzili zajęcia „Decyduję świadomie – zachowania ryzykowne – uzależnienia, odpowiedzialność prawna”, w których uświadomili uczniom znaczenie dokonywania właściwych wyborów w życiu, zwrócili uwagę na właściwe reagowanie, promowali zdrowy styl życia oraz zaprezentowali alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego.
Natomiast uczniowie objęci opieką świetlicy szkolnej uczestniczyli w zajęciach „Bezpieczne zabawy zimą”, podczas których pogłębili swoją wiedzę na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych i konieczności wybierania odpowiednich miejsc do zabawy.
Zajęcia w następnych klasach są już zaplanowane …

Beata Smagór