XXXI TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA

W WOJEWÓDZTWIE ŚWIĘTOKRZYSKIM

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła

(Wisława Szymborska)

W ubiegłym tygodniu świętowaliśmy w naszej szkole Tydzień Kultury Języka. XXXI edycja projektu Tydzień Kultury Języka skupiała uwagę na szeroko pojętej sztuce czytania.

Z tej okazji uczniowie klas 4- 8 prezentowali swoje ulubione książki w dowolnej formie – recenzji, plakatów, filmów oraz prezentacji multimedialnych. W ten sposób promowaliśmy czytelnictwo. Giełda najciekawszych książek cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie wymieniali się recenzjami oraz zachęcali siebie nawzajem do czytania. Były także książki w języku ukraińskim. Ankieta przeprowadzona przez Bibliotekę Szkolną dodatkowo badała preferencje czytelnicze uczniów Jedynki. Wkrótce opublikujemy jej wyniki.

Zachęcaliśmy, aby umiejętność czytania kształtować na podstawie tekstów i dokonań wybitnych postaci uznanych przez Sejm i Senat RP za Patronów 2023 roku. Wśród nich znajdują się, m.in. Aleksander Fredro, Mikołaj Kopernik, Jan Matejko, Wisława Szymborska.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Poloniści SP 1:

Dorota Broniś