Akcja w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego

W czwartek 17 listopada 2022r. na osiedlu Bocianek uczniowie klas 5a, 5b, 6a i 6b wraz z wychowawcami, nauczycielami i pracownikami szkoły wzięli udział w wielkim sadzeniu drzew w ramach 10 akcji nasadzeń – Przyjazne Kielce. Akcja w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego organizowana jest przez Miasto Kielce, a realizatorami zadania są Fundacja Odzyskaj Środowisko oraz RLG Polska. We wspólnym sadzeniu drzew wzięli udział – zastępczyni prezydenta Kielc Agata Wojda, pracownicy Urzędu Miasta, zawodnicy Korony Kielce, przedstawiciele SM „Bocianek” oraz miłośnicy ekologii.

W ramach projektu przy naszej szkole pojawiły się nowe azalie, a na naszym osiedlu posadzono m.in. kolorowe klony, miododajne lipy, cisy i królewskie dęby.

Przedstawiciele Fundacji Odzyskaj Środowisko uczestnikom sadzenia drzew zaprezentowali również ekologiczne ule powstałe z recyklingu elementów elektrycznych śmieci.

Cieszymy się, że możemy sprawić, by teren wokół szkoły oraz osiedle „Bocianek” stały się jeszcze bardziej zielone.