W drodze do spotkania z Jezusem

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas trzecich rozpoczęli ostatni etap przygotowania do przyjęcia sakramentu pokuty i Eucharystii. Przygotowanie dzieci do pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej rozpoczęło się już w chwili chrztu świętego. Wtedy rodzice zobowiązali się, że swoje dziecko doprowadzą do dojrzałości religijnej, że własnym życiem dadzą mu przykład wiary.

Środowisko rozwoju religijnego dziecka z czasem wykracza poza dom rodzinny i obejmuje szkołę i parafię.

Nasi trzecioklasiści od września 2021 r. uczestniczą w ważnych wydarzeniach takich jak: poświęcenie tornistrów, złożenie Deklaracji Komunijnych, poświęcenie różańców, medalików i modlitewników komunijnych.

Nie zabrakło ich w kościele także podczas nabożeństw październikowych i rorat. Zaangażowanie uczniów nie byłoby możliwe bez wsparcia ze strony rodziców, którym składam serdeczne podziękowania ze wszelki trud wkładany w duchowy rozwój dzieci!

s. Faustyna Czajkowska