XXVIII Bilardowe Mistrzostwa Polski

Uczniowskich Klubów Sportowych

Po raz kolejny mamy zaszczyt współorganizować z Polskim Związkiem Bilardowym w naszej placówce MISTRZOSTWA POLSKI uczniowskich klubów sportowych w bilardzie. W tym roku to już XXVIII MISTRZOSTWA Polski dla zawodniczek i zawodników tej dyscypliny sportu.

To wydarzenie sportowe jest wspaniałą okazją do integracji bilardowego środowiska z całej Polski, ale także przeżyć wspaniałą przygodę sportową.

Organizatorzy zawodów, czyli Pan Grzegorz Kędzierski – Wiceprezes Polskiego Związku Bilardowego, Prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego i Wiceprezes Świętokrzyskiej Federacji Sportu oraz Pani Elżbieta Wójcik  – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach uroczyście przywitali znakomitych i dostojnych gości i przedstawicieli Bilardowych UKSów – Kielce 2024.

Współorganizatorami tego wydarzenia zostali:

• Kieleckie Centrum Bilarda i Darta
  • Międzynarodowe Centrum Szkoleniowe Polskiego Związku bilardowego ERG Bieruń
  • Samorzadowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli

Patronat Honorowy objęli:

• Wojewoda Świętokrzyski Pan Józef Bryk
  • Marszałek Województwa Świętokrzyskiego   Pani Renata Janik
  • Starosta Powiatu Kieleckiego Pan Tomasz Pleban
  • Prezydentka Miasta Kielce Pani Agata Wojda
  • Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli Pani Dyrektor Barbara Dziedzic,

Patronat   medialny: CK sport.pl, Echo dnia, Radio Kielce, Radio Eska 2, Telewizja Świetokrzyska, Radio Rekord, Radio Em i TV Sports.pl.

Na uroczystość rozpoczęcia XXVIII MISTRZOSTW POLSKI uczniowskich klubów sportowych w bilard w Szkole Podstawowej nr 1 w  Kielcach przybyli zaproszeni goście:

• Pani Grażyna Dekiel – Świętokrzyski Wicekurator Kuratora Oświaty
  • Pan Bartosz Prońko – Dyrektor Wydziału Edukacji i Profilaktyki Zdrowotnej
  • Pani Barbara Dziedzic- Dyrektor Samorzadowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli
  • Pan Marcin Krzemiński -Honorowy Prezes PZBil
  • Pan Dariusz Kobacki – Prezes Zarządu PZBil
  • Pan Arkadiusz Sząszora – Wiceprezes PZBil
  • Pan Paweł Galeja – przewodniczącego komisji Rewizyjnej PZBil

oraz przedstawiciele Rady Rodziców  naszej szkoły:

• Pan Mariusz Łuszczek – przewodniczący
  • Pani Beata Gawęcka-Ajchel

W podziękowaniu za przybycie na uroczystość Pani dyrektor Elżbieta Wójcik wraz z uczniami wręczyli zaproszonym gościom pamiątkowe gadżety. Pan Dariusz Kobacki- Prezes Polskiego Związku Bilardowego  XXVIII BILARDOWE MISTRZOSTWA POLSKI uczniowskich klubów sportowych w bilard  ogłosił za otwarte!!!!

W programie artystyczym zaprezentowali się nasi uczniowie „ARTYSTYCZNE FORMY RUCHU” starsza grupa w choreografii  pod tytułem –„Bilard” i młodsza grupa w choreografii  pod tytułem –„Laleczka z porcelany”, zaspiewała Izabela Kubicka w piosence pod tytułem: „Diamond” oraz Laura Marks, Michalina Grzelka, Nadia Górak i Kalina Steczek w piosence pod tytułem : „Nie bój się chcieć”. Na koniec zatańczyła najmłodsza uczennica Emilia Filipczak.

Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom, zawodniczkom i zawodnikom, trenerom i sędziom za udział w naszej uroczystości. Słowa podziękowania kierujemy do zaproszonych gości, którzy swoją obecnością podkreślili znaczenie organizowanych zawodów. Specjalne podziękowania składamy na ręce Pana Grzegorza Kędzierskiego za ogromne zaangażowanie, aktywność i perfekcyjną organizację mistrzostw. Jesteśmy dumni i zaszczyceni z faktu, że Bilardowe Mistrzostwa Polski UKSów – Kielce 2024 odbywają się w murach naszej szkoły.

Życzymy sukcesów sportowych wszystkim zawodniczkom i zawodnikom.

Uroczystość poprowadziły pani: Marta Więckowska i pani Agnieszka Siwek.