Spotkanie ze sztuką na katechezie

Uczniowie klasy 2b przypominali sobie najważniejsze wydarzenia z życia Najświętszej Maryi Panny oglądając zdjęcia obrazów słynnych malarzy.
Mogli podziwiać m. in. Zwiastowanie Leonardo da Vinci, Pokłon pasterzy El Greco czy Ukoronowanie Najświętszej Maryi Panny Rubensa.
            Wykonali także kolorowanki przygotowane na podstawie wielkich dzieł sztuki malarskiej. Prace drugoklasistów stworzyły wielobarwną gazetkę ścienną w sali lekcyjnej.
Zajęcia nie tylko utrwaliły wiedzę religijną dzieci, ale także przyczyniły się poznawania dorobku kultury rodzimej, kultury Europy i świata.
Kształtowały postawę szacunku i podziwu dla piękna. Rozbudzały wrażliwość na piękno i pogłębiały umiejętność wyrażania i odwzorowywania sztuki za pomocą prostych metod plastycznych.

s. Faustyna Monika Czajkowska