Rodzina Ulmów – obraz beatyfikacyjny

„Polska rodzina, która była promieniem światła podczas II wojny światowej, niech będzie dla nas wszystkich wzorem do naśladowania w czynieniu dobra, w służbie względem tych, którzy są potrzebujący” – tak zachęcał wiernych papież Franciszek na zakończenie beatyfikacji wyjątkowej rodziny.

Mieszkali we wsi Markowa, w województwie podkarpackim i tu 24 marca 1944 roku wszyscy zginęli – Józef, jego żona Wiktoria będąca w zaawansowanej ciąży oraz sześcioro dzieci – Stasia, Basia, Władzio, Franio, Antoś, Marysia. Oddali życie za pomoc i schronienie jakiego podczas wojny udzielali Żydom.

Liturgiczne wspomnienie Rodziny Ulmów obchodzić będziemy w Kościele 7 lipca, w dniu zawarcia przez Józefa i Wiktorię sakramentu małżeństwa.

Uczniowie klasy 2a, którzy podczas katechezy poznawali tragiczne losy bohaterskich męczenników starali się odtworzyć ich postacie na podstawie obrazu beatyfikacyjnego.

s. Faustyna Monika Czajkowska