„DZIEŃ PUSTEJ KLASY”

W dniu 7 czerwca 2024 uczniowie klas I – III przyłączyli się do obchodzonego na całym świecie „Dnia Pustej Klasy”, który jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartości edukacyjne na świeżym powietrzu.
 Dzieci opuściły swoje salę i udały się łono natury. Tam utrwaliły cyfry, wykonały prace przyrodniczo – matematyczne, robiły sobie naturalne tatuaże, które znikały gdy słońce chowało się za chmury. Poznały wiele ciekawostek o chmurach, próbowały je rozpoznać i nazwać. Podziwiały je wsłuchując się w odgłosy przyrody. Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości i możliwości spożytkowania swojej niewyczerpanej energii, rozwijały kreatywność i wyobraźnię. Nasza szkoła otrzymała certyfikat za udział w 9. edycji międzynarodowego święta edukacji w naturze.

Koordynator dziękuje wszystkim zaangażowanym w obchody w/w święta.

Małgorzata Wojciechowska