Z książką na wakacje!

Uczniowie klasy 1a i 2b, na katechezie, wzięli udział w ciekawym spotkaniu z książką.

Pani Iwona Łysek-Sobiesińska – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 10 w Kielcach przygotowała dla dzieci ciekawą prezentację multimedialną na temat historii książki.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się między innymi, że w starożytności do zapisywania informacji służyły ludziom gliniane tabliczki z tzw. pismem klinowym. Później wykorzystywano kawałki papirusu, które łączono w zwoje i zapisywano na nich różne historie lub ważne dokumenty. Jeszcze później wynaleziono pergamin. Wytwarzano go ze specjalnie garbowanej skóry zwierząt. Dziś książka to nie tylko papierowe tomy, ale również coraz bardziej popularne e-booki lub audiobooki. Z łatwością można z nich korzystać np. podczas podróży.

Na wyjątkową uwagę zasługuje Księga Ksiąg, czyli Biblia. Zawiera ona słowo Boże, które zawsze jest żywe i skuteczne.

Następnie dzieci samodzielnie wykonały swoje zwoje z kolorowego papieru. Zapisały na nich treść przykazania miłości Pana Boga i bliźniego.

Pani Iwona, którą dzieci doskonale znają z Miejskiej Biblioteki zachęciła wszystkich do tego, by podczas letniego wypoczynku nie zapominały o książkach, bo można je poznawać w różnej formie.

Biblioteka Miejska Filia nr 10 w wakacyjnym czasie jest dla nas otwarta tak, jak zawsze – czyli od godziny 9.00 do 18.00, a w środy i soboty od godziny 9.00 do 15.00.

Składamy serdeczne podziękowania pani kierownik Joannie Nowakowskiej, pani Iwonie Łysek-Sobiesińskiej oraz wszystkim Pracownikom Biblioteki Miejskiej za otwartość, życzliwość i serdeczną współpracę! Bóg zapłać!

s. Faustyna Monika Czajkowska