Klasy czwarte na Politechnice Świętokrzyskiej

3 czerwca klasy 4a i 4b wraz z wychowawcami udały się na Politechnikę Świętokrzyską na wydarzenie pt. „Świat młodego odkrywcy”. Kielecka uczenia przygotowała dla uczniów szkół podstawowych bardzo bogatą ofertę, dlatego przybyło bardzo dużo zainteresowanych. Po zarejestrowaniu się każdej klasie był przydzielony opiekun- przewodnik. Przed wejściem do gmachu politechniki dzieci otrzymały upominki – firmowe koszulki i czapeczki. Najpierw uczniowie przeszli do auli, gdzie wzięły udział w krótkim, lecz bardzo ciekawym wykładzie popularnonaukowym, który poprowadziła dr Anna Łosiak – autorka MarsYardu (usytuowanego nieopodal akademików), który można było odwiedzić na zakończenie zwiedzania. Zaplanowano wiele atrakcji w różnych miejscach uczelni, m.in. symulator dachowania samochodu, łaziki marsjańskie i roboty przemysłowe, bolidy elektryczne i drony, kolorowy deptak – rysunki kredą na płytach chodnikowych, reaktor do produkcji biopaliw, gry i zabawy planszowe i cieszące się chyba największą popularnością wśród czwartoklasistów klocki mammutico, z których dzieci budowały przeróżne konstrukcje. Kto wie, może wśród naszych uczniów są przyszli inżynierowie?

Iwona Młynarczyk-Halicka

Małgorzata Gębska-Lisowska