Politechnika Świętokrzyska dzieciom – Świat Młodego Odkrywcy 2024

3 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie z klasy 3b udali się na Politechnikę Świętokrzyską. Podczas wydarzenia „Politechnika Świętokrzyska dzieciom – Świat Młodego Odkrywcy 2024, czyli Festiwalu Nauki i Techniki dla najmłodszych” uczniowie uczestniczyli w wykładzie na temat „Skąd wiemy, że klimat się zmienia?”. Naukowcy przygotowali moc atrakcji, z pasją prowadzili lekcje dla najmłodszych. Uczniowie dowiedzieli się m.in. Co to jest hałas, jak się go mierzy, mogli samodzielnie sterować łazikiem marsjańskim. Wzięli udział w krótkim wykładzie na temat tego do czego służy i jak wygląda kamera termowizyjna oraz aktywnie uczestniczyli w wykładzie na temat iluzji w fizyce. Otrzymali również specjalne upominki: koszulki i czapeczki z logo PŚCK. Wizyta w murach Politechniki Świętokrzyskiej z pewnością rozbudziła apetyt młodych odkrywców na wiedzę.

Marta Okopień
Agata Szcześniak