V finał Konkursu „Konstruowanie przez kodowanie z Jedynką”

27.05.2024r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kielcach odbył się finał V edycji Szkolno-Przedszkolnego Konkursu Techniczno-Informatycznego „Konstruowanie przez kodowanie z Jedynką”.

Miło nam, że konkurs cieszy się niesłabnącą popularnością. W konkursie wzięło udział 10 kieleckich przedszkoli. Każde dziecko biorące udział w konkursie otrzymało dyplom oraz upominki.

Szanowne Jury, a jednocześnie sponsorzy wszystkich nagród w konkursie to:

– Komisarz Pan Mariusz Bednarski – Ekspert Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach

– w imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach – Zastępca Komendanta KP I w Kielcach podinsp. Mariusz Sularz

– inspektor Panią Kamilę Nowak ze Straży Miejskiej w Kielcach

– pani Justyna Chudzik – Menadżerka oddziału Świętokrzyskiego Spice Gears Academy

– pan Piotr – Bogusław Jędrzejczak – Dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”

– pani Beata Gawrońska – kierowniczka Działu Promocji i PR Kieleckiego Parku Technologicznego

Poczęstunek dla finalistów konkursu sponsorowała Piekarnia-Cukiernia „U Kozłowskich”.

Sponsorami nagród w konkursie są również Szkoła Podstawowa nr 1 w Kielcach oraz Rada Rodziców przy SP1.

Konkurs został objęty patronatem przez:

• Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach
  • Straż Miejską w Kielcach
  • Echo Dnia

Podczas obrad Jury, komisja wyłoniła 5 prac konkursowych, wyróżniających się: jakością wykonania, oryginalnością i pomysłowością oraz estetyką wykonanych prac.

Decyzją Jury wyróżnienia w konkursie otrzymali:

• Mikołaj Woźniakiewicz z  Przedszkola Samorządowego nr 39 w Kielcach
  • Aleksandra Kot z  Przedszkola Samorządowego nr 23 w Kielcach

Cyprian Albiniak z Przedszkola Samorządowego nr 35 w Kielcach

Jan Kot z Przedszkola Samorządowego nr 16 w Kielcach

Szymon Haba z Przedszkola Samorządowego nr 24 w Kielcach

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie wszystkim dzieciom i ich opiekunom.

Dziękujemy naszemu szanownemu Jury za zaangażowanie, wsparcie oraz za pomoc w organizacji V Edycji Szkolno-Przedszkolnego Konkursu Techniczno-Informatycznego „Konstruowanie przez kodowanie z Jedynką”.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji naszego konkursu w przyszłym roku szkolnym.

Czas umilił występ taneczny Artystycznych Form Ruchu działających w SP1 pod kierunkiem Ewy Nowak i Marty Więckowskiej.

Marta Okopień
Iwona Delipacy