Wycieczka klas czwartych do Krakowa

23 maja uczniowie klasy 4a i 4b pojechali na wycieczkę do Krakowa. W programie było wiele atrakcji. Najpierw autokar podjechał pod Kopiec Kościuszki. Tam uczniowie podzieleni na dwie grupy zwiedzili interaktywne muzeum poświęcone naszemu bohaterowi narodowemu, a następnie niektórzy zdecydowali się wejść na szczyt kopca, skąd można było podziwiać panoramę Krakowa. Następnie wycieczka udała się na Wawel. Dzieci zwiedziły Katedrę, groby królewskie oraz Dzwon Zygmunta. Jak głosi legenda, kto dotknie lewą ręką serca dzwonu, temu spełnią się pomyślane wcześniej życzenia. Następnie wszyscy zeszli krętymi schodami do Smoczej Jamy. Na zewnątrz wszyscy chwilę czekali, by zobaczyć jak smok zacznie ziać ogniem, a potem ulicą Grodzką uczniowie przeszli do Rynku. Tam był czas na posiłek i kupienie pamiątek. Podczas zwiedzania dzieciom towarzyszyła pani przewodnik, która opowiadała ciekawe historie związane z odwiedzanymi miejscami. Pogoda wyjątkowo dopisała, więc i humory były wyśmienite. Wszyscy zadowoleni wrócili do Kielc.

Małgorzata Gębska Lisowska

Agata Szcześniak Iwona