Maths in English – elementy metody CLIL na lekcjach języka angielskiego i matematyki w klasie 1c

W ramach innowacji w klasie 1c odbył się cykl zajęć z matematyki i języka angielskiego. Podczas lekcji z języka angielskiego uczniowie utrwalali wiedzę zdobytą na matematyce, a jednocześnie doskonalili znajomość języka. Z kolei podczas dodatkowych lekcji matematyki utrwalana była angielska terminologia opisująca podstawowe pojęcia związane z tym przedmiotem. Dzieci poznały nazwy podstawowych figur geometrycznych w języku angielskich, utrwalając je za pomocą piosenki „The shapes song”. Nauczyli się również nazywać liczby od 0 do 10, aby następnie móc przeliczać w tym zakresie w języku angielskim. Aby urozmaicić zajęcia, podczas ich przebiegu do pomocy zostały wykorzystane liczmany, kartoniki z liczbami i symbolami matematycznymi oraz klocki zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Dzieci miały okazję również utrwalać umiejętności rozwiązując zadania przy tablicy multimedialnej.

Podczas zajęć uczniowie pracowali bardzo chętnie i aktywnie dzięki czemu były one przyjemne i kreatywne.

Wychowawca klasy 1c
Maria Litwinek