Wycieczka klasy 4a na wystawę pt. „Historia Biblii”

W piątek, 22 marca uczniowie klasy 4a wraz z ich opiekunem ks. Konradem udali się na niesamowitą wystawę pt. „Historia Biblii”, która została przygotowana w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej przy ul. Jana Pawła II 5, w Kielcach.

Uczniowie w wielkim podziwem i zainteresowaniem mogli wysłuchać Przewodnika wystawy, który opowiedział w twórczy sposób wielką historią Biblii, Księgi, która powstawała przez wieki i przetrwała wieki. Przede wszystkim mogli zobaczyć ponad 3000 lat historii Pisma Świętego w jednym pomieszczeniu, dotknąć replik najstarszych manuskryptów, kamiennych tablic, skrawków papirusów, zrolowanych skór, zapisanych zwojów i pierwszych drukowanych egzemplarzy Biblii.

Cała klasa pozostała pod wielkim wrażeniem tego, co zobaczyli i dotknęli. Zobaczyli i podnieśli wielkie, ciężkie Biblie, a także najmniejsze egzemplarze Pisma Świętego. Nie obyło się od zrobienia wielu zdjęć. Niektóre zdjęcia dołączone są do tej notatki.

Wszyscy uczniowie, na czele z ich opiekunem, przekonali się, jak wyjątkowa Księgą jest Biblią, Królowa wszystkich ksiąg, po prostu Księga ksiąg i że warto nią się bardziej zainteresować, aby ją częściej czytać!

Oprócz tego zostaliśmy zaproszeni do czytelni Biblioteki, gdzie panie bibliotekarki opowiedziały nam trochę, na temat wartości czytania książek. Pokazały wszystkim m.in. najmniejsze książki, zwiniętą wiadomość w butelce, książkę dla osób niewidomych w j. Braille’a.

Na koniec wycieczki udaliśmy się na spacer do ogrodu włoskiego, który znajduje się za Muzeum Narodowym w Kielcach.

Ks. Konrad Walerczak – opiekun wycieczki