St. Patrick’s Day w naszej szkole

W ramach współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w tym tygodniu obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Św. Patryka. W tym roku w działania zaangażowała się wolontariuszka z Turcji- Mirac. Przygotowała dla uczniów piękną prezentację, w której przybliżyła im kim był św. Patryk i jak obchodzony jest ten dzień w Irlandii. Uczniowie dowiedzieli się, że Irlandczycy noszą w ten dzień zielone ubrania, farbują brodę oraz włosy na kolor zielony, jak i noszą zielone kapelusze. Odbywają się tam liczne parady i zabawy. Charakterystycznymi symbolami są: skrzat (leprechaun), koniczyna (shamrock), czy kolor zielony (green). Zdaniem Irlandczyków, aby zapewnić sobie szczęście (luck) należy:

• przekupić lub udobruchać skrzata
  • znaleźć podkowę
  • znaleźć czterolistną koniczynę
  • na końcu tęczy odszukać skarb
  • założyć coś zielonego, w dniu św. Patryka

Uczniowie klas pierwszych w ten dzień przygotowali również konkursowe magiczne kapelusze mające zapewnić im szczęście na cały kolejny rok! Nagrody otrzymali wszyscy mali artyści, ponieważ każda praca była na swój sposób wyjątkowa.

Nauczyciele języków obcych

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie PL_FundedbytheEU_RGB_Monochrome-1-1400x318.png