Wycieczka do „Kosmoparku”.

W dniu 05.03.2024 z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet klasa 4b wybrała się na wycieczkę do Kosmoparku, który znajduje się w Kielcach, w Galerii Czarnowskiej. Uczniowie wraz z przewodnikiem oglądali kosmiczną wystawę w centrum Kielc. Dzieci mogły poczuć się jak astronauci, oglądały różne planety Układu Słonecznego, mogły dostać się do wirtualnej rzeczywistości, a także obserwować zjawiska kosmosu. Zwiedzający doświadczali zjawisk nieważkości i grawitacji. Uczniowie wykorzystali symulator lotu, który astronauci testują przed startem. Wystawa interaktywna pozwoliła odkryć wiele tajemnic kosmosu. Zapewniła atrakcje dla uczniów i zachwyciła zwiedzających. Na koniec wszyscy udali się do restauracji Mc Donalds na pyszny posiłek. Była to ciekawa, interesująca wycieczka.

M. Gębska-Lisowska

A. Szcześniak