Odkrywamy emocje! Czyli warsztaty z Psychologiem p. Weroniką Ślewą w klasach I-III

Uczniowie klas I-III (I c, II b, III a, III b, III c) wzięłi udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez psychologa szkolnego p. Weronikę Ślewę. Zajęcia dotyczyły emocji, rozpoznawania ich oraz sposobów radzenia sobie w trudnych emocjonalnie sytuacjach.

Dzięki zabawie w kalambury, uczniowie klas I-III dowiedzieli się, że każdy człowiek może inaczej okazywać daną emocję. Dostrzegli również, że niektóre emocje mogą się mieszać.
Jednym z zadań uczniów było narysowanie złości. Następnie psycholog wyjaśniła uczniom, że jedną
z metod radzenia sobie ze złością jest bezpieczne odreagowanie. Każdy z uczniów miał za zadanie zgnieść w kulkę lub porwać kartkę z narysowaną przez siebie złością i wyrzucić do pudełka nazwanego wspólnie – “zjadaczem trudnych emocji”.

Na koniec uczniowie mieli za zadanie napisanie na kartce czegoś miłego o koledze lub koleżance
z ławki. Pomysłów było co nie miara i wielu uczniów chciało napisać coś miłego nie tylko jednej osobie, a również innym. Psycholog wyjaśniła uczniom, że karteczki te mogą zawsze trzymać przy sobie by w momencie smutku, przeczytać je i zawsze pamiętać o cechach, które są w nich doceniane.

W kolejnych dniach zaplanowane są zajęcia dla reszty klas z oddziału I-III.

Największą siłą człowieka jest zdolność do odczuwania, zrozumienia i przyjęcia swoich emocji.” –Maxime Lagacé

psycholog szkolny
Weronika Ślewa