Z najmłodszymi o ekologii

W dniu 9 listopada 2023r. klasa I a gościła przedstawicieli firmy  ENERIS Surowce S.A., Zakład w Kielcach oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska i Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta, którzy przeprowadzili zajęcia w ramach pilotażowego „Programu Edukacyjnego dla Przedszkoli Samorządowych i Szkół Podstawowych w Kielcach”. Uczniowie najpierw obejrzeli bardzo interesującą prezentację dot. dbania o środowisko. Następnie zostali zaproszeni do pracy w grupach, w których mieli do wykonania różne, ciekawe zadania. Pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach bardzo aktywnie. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał drobny upominek w postaci odblaskowej opaski i kwiatka oraz książeczki poświęconej dbaniu o środowisko naturalne. Warto dodać, że szkoła otrzymała również zestaw edukacyjny. Dzięki zajęciom uczniowie usystematyzowali dotychczas zdobytą wiedzę dot. dbania o środowisko naturalne, jak również wzbogacili ją o nowe wiadomości.
Serdecznie dziękujemy prelegentom za przeprowadzenie bardzo interesujących zajęć.

Program został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Kielce,
Pana Bogdana Wenty.