22 IX 2023 – 109 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy – i nasi Wolontariusze!

W ostatni piątek, 22 września br., w ramach 109 Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy,  Caritas Kielce, zorganizował mały festyn rodzinny dla mieszkańców naszych osiedli, Polaków i Ukraińców,  na terenie par. św. Józefa Robotnika w Kielcach. Festyn odbył się na placu przed budynkiem „Punktu Pomocy dla Uchodźców”, na ul. Wiśniowej 6.

W świętowanie i w pomoc na festynie spontanicznie, z potrzeby serca włączyli się nasi nowi Wolontariusze z klas siódmych, którym gratulujemy i bardzo dziękujemy.

Na samym festynie nie brakowało przeróżnych atrakcji dla dzieci i rodziców, zarówno z Polski, jak i Ukrainy (śpiewy, recytacja wierszy, tańce, zabawy jak kalambury, puszczanie baniek mydlanych, gry w karty, kolorowanki, uplatanie kolorowych włosów i oczywiście smakowanie regionalnych potraw ukraińskich, słodyczy i deserów).

Niech żyje Polska! Niech żyje Ukraina! Niech żyją Migranci i Uchodźcy!

Niech doczekają się poszanowania ich praw do wolnej i niepodległej Ojczyzny!

Ks. Konrad Walerczak,

Szkolne Koło Wolontariatu „Jedynka