Spotkanie z Rzecznikiem Praw Ucznia w klasie 1A

Podczas katechezy, uczniowie klasy 1a wzięli udział w spotkaniu z panem Remigiuszem Krzywdą – Rzecznikiem Praw Ucznia w Szkole Podstawowej nr 1 w Kielcach. Pierwszoklasiści z entuzjazmem powitali gościa i bez trudu odpowiadali na wszystkie pytania dotyczące podstawowych zadań oraz środków działania swojego Rzecznika.

W pogadance nt. „Prawa dziecka określone w Konwencji o prawach dziecka, przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, właściwe rozumienie dobra ucznia, troski o jego zdrowie i poszanowanie godności osobistej” – pan Remigiusz Krzywda w atrakcyjny sposób przybliżył najmłodszym uczniom naszej szkoły te ważne zagadnienia. Multimedialna prezentacja połączona z grą edukacyjną pomogły pierwszakom zapamiętać przekazywane treści. Zajęcia zakończyły się wspólnym zdjęciem i zaproszeniem Gościa na kolejne spotkanie.

s. Faustyna Czajkowska, Iwona Delipacy, Remigiusz Krzywda