Indywidualne Mistrzostwa Kielc w Szachach Błyskawicznych

W dniu 07.06.2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Indywidualnych Mistrzostwach Kielc w Szachach Błyskawicznych. Zawody organizowane były przez Miejski Szkolny Ośrodek Sportu, a odbyły się w Szkole Podstawowej nr 9 w Kielcach. W turnieju uczestniczyło ponad 120 szachistów, którzy rozegrali 7 rund w tempie 10 minut na zawodnika. Rozgrywki odbyły się w trzech kategoriach wiekowych:
I kategoria wiekowa – uczniowie klas 1-3, II kategoria – uczniowie klas 4-6 i III kategoria – uczniowie klas 7-8. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów – w dwóch różnych kategoriach wiekowych. Miło nam poinformować, że w pierwszej dziesiątce najlepszych szachistów uplasował się Paweł Hunek (klasa 6a), który zajął 8 miejsce.

Anna Stradomska

nauczyciel prowadzący