Gala Podsumowująca – XIII Kampania POLA NADZIEI 2022/2023 (06 czerwca 2023)

06 czerwca br., kolejna, XIII Kampania POLA NADZIEI 2022/2023 uroczyście została podsumowana. Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom i całej społeczności szkolnej za tegoroczne zaangażowanie się w systematyczną pomoc dla podopiecznych Hospicjum św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.

Były to takie akcje, inicjatywy jak: sadzenie nowych żonkili; udział w akcji napisania listów do osób z Hospicjum „Idą święta, więc piszę …”; „Serce dla Hospicjum” – wypiekanie, ozdabianie i rozprowadzanie pierników w kształcie serca jako cegiełek dla Hospicjum; rozdawanie świeżych żonkili i kilka całodziennych zbiórek do puszek przed wejściem do kościoła św. Józefa Robotnika w Kielcach.

Poza tym niektórzy uczniowie naszej SP nr 1 wzięli udział w dwóch konkursach z trzech zaproponowanych, w ramach PÓL NADZIEI. Ich prace jeszcze w tym roku nie zdobyły żadnego miejsca na podium, niemniej jednak prace dzieci mają wielką wartość, gdyż wyrażają wrażliwość ich serc wobec osób starszych, chorych i potrzebujących pomocy (zdjęcia ich prac dołączamy w tej wiadomości).

O samej Gali Podsumowującej XIII Kampanii PÓL NADZIEI 2022/2023 możemy się dowiedzieć więcej na przykład, pod następującym linkiem:

Szkolne Koło Wolontariatu „Jedynka”,

Ks. Konrad Walerczak, p. Agnieszka Rycombel,