„ Jest taki świat, pięknych baśni z dawnych lat…” – wystawa baśni czwartoklasistów oraz udział w XX Międzyszkolnym Konkursie Literackim

Do baśniowego świata mieli okazję przenieść się tegoroczni czwartoklasiści, którzy w ramach lekcji języka polskiego nie tylko poznali baśnie różnych autorów, ale także mieli możliwość doskonalenia własnego warsztatu pisarskiego. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć własną baśńw formie ilustrowanej książki na jeden z wybranych tematów: O smoku, który przestał ziać ogniem, O myszce Mai, która z zazdrości zzieleniała,Co kryje się za drzewami domku na kurzej łapce.Prace, które powstały są dowodem na to, że wyobraźnia dzieci nie zna granic. Trzy najciekawsze prace wzięły udział w XX Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Kręć się, kręć, wrzecionko, wij się, baśni, wij…” organizowanym przez SP nr 5 w Kielcach. Udział w konkursie wzięli: Wiktoria Wicha (4a), Tymon Baron   (4a), Aleksandra Rębiś (4b). Uczennica klasy 4b zdobyła wyróżnienie w konkursie.Uczestnikom składamy serdeczne gratulacje! ?

Prace wszystkich czwartoklasistówzawisły na wystawach. Jedna z nich znajduje się w pobliskiej bibliotece miejskiej, a druga w holu naszej szkoły.

Zachęcamy do obejrzenia prac uczniów!

Poloniści SP 1

Mariola Strózik