Politechnika Świętokrzyska dzieciom – Świat Młodego Odkrywcy 2023

I czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie z klas 3a i 3b posmakowali prawdziwej nauki. Podczas wydarzenia „Politechnika Świętokrzyska dzieciom – Świat Młodego Odkrywcy 2023, czyli Festiwalu Nauki i Techniki dla najmłodszych” aule i sale wykładowe, zwykle niedostępne dla dzieci, stały się „poligonem doświadczalnym”, na którym najmłodsi, wcielając się w rolę odkrywców, mieli okazję poznać bliżej świat nauki. Naukowcy przygotowali moc atrakcji, z pasją prowadzili interaktywne, pełne zabawy lekcje. Uczniowie dowiedzieli się min. jak powstają elektryczne bolidy. Brali udział w eksperymentach z fizyki, robotyki i inżynierii środowiska, których na co dzień nie można zobaczyć w szkole. Uczelnię wspierali przedstawiciele służb mundurowych, którzy wraz ze swoimi pojazdami i sprzętem czekali na najmłodszych przed budynkami uczelni.
Dzień Dziecka w murach Politechniki Świętokrzyskiej to dobra okazja, by jeszcze bardziej wyostrzyć apetyt na wiedzę 🙂

wychowawcy
Iwona Kościelecka