Debata dla Koordynatorów Wolontariatu – 26 V 2023

Jako Szkolne Koło Wolontariatu „Jedynka” wzięliśmy czynny udział w debacie wolontaryjnej, która odbyła się w piątek, 26 maja 2023 r., w Pałacyku Zielińskiego – Dom Środowisk Twórczych w Kielcach.

Debata związana była z następującymi zagadnieniami:

I cześć –  „Jak zwiększyć motywację wolontariuszy i angażować młodzież w działania społeczne?”

Wzięli w niej udział panel iści tacy jak: p. Michał Rulski – zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Wolności; p. Mariusz Brelski – pełnomocnik Starosty kieleckiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi; Dawid Glac – wieloletni wolontariusz RCW w Kielcach

II cześć –  „Innowacyjny wolontariat szkolny, czyli jak wyjść poza ramy tradycyjnych działań szkolnych kół wolontariatu?”

W tej części debaty zaproszonymi ekspertami byli: p. Jolanta Szczerek – opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Łopusznie; p. Katarzyna Cedro – dyrektor VI LO im. J. Słowackiego w Kielcach; ks. Konrad Walerczak – opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu „Jedynka”.

Spotkanie wolontaryjne wraz z przedstawicielami młodzieży z różnych szkolnych kół wolontariatu, także z naszymi sześcioma wolontariuszkami razem z p. Agnieszką Buczek, współopiekunką wolontariuszy, okazało się bardzo przydatne i praktyczne, biorąc pod uwagę doświadczenie zaproszonych panelistów i ekspertów.

Podobną wzmiankę o tym wydarzeniu można znaleźć na facebooku DCW w Kielcach, pod linkiem: https://www.facebook.com/dcw.kielce/posts/pfbid02VRFTbBC6UpF76qGYBvdQhi6SWD2KgYhZbDkoGpz6yZFdxc7hQatRdgmUzK7z7k1el?__cft__[0]=AZWu4u_hqUZZbyY5YvwU-ne4OkyzlU9LYoFuRQIoF0UznBaTni1YZa-60SsQf36u_IgiTVonbUNNyIdomgdFdNvXPAzmAuKMk8bxT2PMIjXLwgh8S8KWR2gLTTlDM1zedOgWMc80tbMrVhv8criPkf5Tl4qSECwPly-9S4aROGSXaCNE55SuuMH1eDgzwWHxjM8&__tn__=%2CO%2CP-R

Szkolne Koło Wolontariatu „Jedynka”,

Ks. Konrad Walerczak, p. Agnieszka Buczek