Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa

W dniu 22.05.2023 w Kieleckim Centrum Bilardowym odbyła się druga kolejka młodzieżowej ligi bilardowej w odmianę 8 bil. W turnieju wzięło udział dwunastu reprezentantów z naszej szkoły. Pierwszy raz w zawodach wojewódzkich uczestniczyli uczniowie z klasy I c. Nasi uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach (Grupa dziewcząt, Grupa młodzików). Młodzi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

I.Grupa dziewcząt

1 miejsce – Kinga Okopień UKS Miłek Wiślica,

2 miejsce – Blanka Kupis ULKS Orły Bodzentyn

3 miejsce – Gabriela Gaweł UKS Miłek Wiślica, Izabela Kubicka Jedynka SP 1 Kielce.

II.Grupa Młodzik

1miejsce – Oliwier Sobczyk Jedynka SP 1 Kielce,

2 miejsce – Daniel Pszczoła UKS Miłek Wiślica,

3 miejsce- Szymon Turkowski Nosan Kielce, Antek Łyżwa UKS Kostomłoty.

III.Grupa junior młodszy

1 miejsce – Ksawery Marcinkowski Nosan Kielce,

2 miejsce – Adam Drechnowicz UKS Miłek Wiślica,

3 miejsce- Adam Muszyński Nosan Kielce, Marcin Swat UKS Miłek Wiślica .

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt na miejscu pierwszym Kinga Okopień UKS Miłek Wiślica i Laura Marks Jedynka SP1 Kielce. W grupie młodzików na pozycji lidera Szymon Turkowski Nosan Kielce oraz Oliwier Sobczyk Jedynka SP 1 Kielce. W grupie juniorów młodszych prowadzi Ksawery Marcinkowski Nosan Kielce. W klasyfikacji drużynowej miejsce pierwsze zajmuje UKS Miłek Wiślica (83 pkt). Na miejscu drugim jest Jedynka SP 1 Kielce (74 pkt), a na trzecim UKS Kostomłoty (62 pkt).

Nauczyciel wychowania fizycznego

Łukasz Kurek